Dijital Hastane
19 Mart 2018

HASTANEMİZ 2017 YILINDA DİJİTAL HASTANE OLMAYA HAK KAZANMIŞTIR.


Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi dijital hastane olmanın en önemli aşaması olan HIMSS seviye 6’yı tamamlayarak akreditasyonu almaya hak kazandı.

Sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi niteliğini taşıyan dijital hastane çalışmalarına bir süre önce başlayan Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi HIMSS Stage 6 belgesinin alınması için gereken şartları karşılayarak belgeyi almaya hak kazandı. Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, aynı zamanda kâğıt ve röntgen filmi kullanımına gerek duyulmadan maliyetleri asgari seviyeye düşürerek, sağlık kayıtlarının güvenilir bir şekilde tutulması, saklanması ve rapor edilmesine imkân sağlayan bu sistem ile teşhis ve hasta işlemleri de hız kazanıyor.

3 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşen HIMSS Stage 6 değerlendirmesine katılan HIMSS ARDEB Destekleri Uzmanı Kübra Aksoy, ARDEB Destekleri Uzmanı Gizem Genç Yürek bir gün süren değerlendirmenin sonucunda Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nin HIMSS Stage 6 seviyesine uygunluğunu onayladı. ARDEB Destekleri Uzmanı Kübra Aksoy kapanış toplantısında, yapmış oldukları HIMSS EMRAM Seviye 6 Validasyon ziyaretinin başarılı olarak gerçekleştiğini bildirmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek; “HİMSS Analitik ve İstanbul Medipol Üniversitesi adına sizi ve hastanenizin ulaşmış olduğu seviyeyi açık ve anlaşılır bir şekilde ifade etmekteki başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu ziyaretimiz, hastanenizdeki idari ve klinik ekiplerin sürekli iyileştirme ve gelişme konusundaki isteklerini ve gayretlerini yakından görme fırsatı verdi. Hastane yönetiminin, hekimler, eczacılar, hemşireler ve bilgi işlem çalışanlarının EMRAM süreçlerine desteğini, inançlarını ve memnuniyetlerini görmek, bizleri son derece memnun etti. Çalışmalarınızın devem etmesini ve seviye 7 validasyonu ile neticelenmesini umuyorum” dedi.

Op. Dr.Yüksel Pehlevan “Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde göreve başladığım ilk günden itibaren idareci çalışma arkadaşlarım ve ekibimle beraber var olan alt yapıyı geliştirerek çalışmalarımıza başladık ve önemli bir adımı başarıyla geçtik.  Hastane yöneticileri ve çalışan ekibin özverili çalışmaları sonucu alınan akreditasyonu daha ileriye taşımak en büyük amacımız. HIMSS seviye 7 için çalışmalarımız son hızla devam ederek hastanemizde kâğıt kullanılmayan tamamen dijital kayıtların tutulduğu hastane olmak bundan sonraki en büyük hedefimizdir. Bir sene içerisinde Türkiye’deki 13. Anne Dostu Hastanesi olmakla birlikte yeni aldığımız Himss Stage 6 dijital hastane sertifikası bundan sonraki çalışmalarımız için bizi daha iyi motive edecektir Böylece temel amacımız olan hasta ve çalışan memnuniyetini en üst düzeye çıkarama hedefini gerçekleştirmede önemli bir aşama kaydetmiş olacağız.” dedi.

Hasta ve çalışan güvenliğimiz bizler için çok önemlidir. HIMSS 6 ile bu güvenliği bir üst seviyeye taşıdık. 

Tüm kayıtlar dijital ortamda tutulması nedeniyle yılsonunda yaklaşık 800-1000 ağacın kesilmesini önleyeceğiz.