T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI < T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

HASTANEDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Güncelleme Tarihi: 28/08/2019

HASTANEDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde Başhekim Op. Dr. Yüksel Pehlevan başkanlığında İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) toplantısı geçekleştirildi. Başhekimlikte yapılan toplantıdaİş Sağlığı ve Güvenliği faaliyetleri, İSG profesyonelleri tarafından verilecek eğitimler, iş kazası ve meslek hastalıklarının istatistiki verilerinin değerlendirilmesi, tesis risk analizi, acil durum planları ve işyeri ortam ölçümlerinin planlanması, çalışanların sağlık taramaları, işyeri periyodik kontrolleri gibi konular görüşülerek karara bağlandı. 

 İş Sağlığı ve Güvenliği  Sorumlusu Ummahan Orhan yapılan toplantıda,  “hastanelerin çok tehlikeli kurumlar arasında yer aldığı için risk analizinin yapılması gerektiğini,” söyledi.

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde Başhekim Op. Dr. Yüksel Pehlevan; "Asıl olan iş kazası meydana gelmeden risk analizi yapıp riski azaltmaktır. Yani önemli olan kaza olmadan tedbir almaktır. Bu konuda herkesin duyarlı olması gerekir. İş kazalarını sürekli gündemde tutmak ve duyarlılığı arttırmalıyız, dedi.