T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI < T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİ’NDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Güncelleme Tarihi: 09/07/2019

GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİ’NDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde 8 Temmuz Pazartesi günü Gölcük Kızılay Kan Merkezi ile ortaklaşa kök hücre ve kan bağış etkinliği düzenlendi. Hastane personeli ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Kocaeli ilinin kan ihtiyacını gönüllü kan bağışından karşılanması yönündeki faaliyetlerini il genelinde sürdüren Kocaeli Kızılay Kan Merkezi, Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Barış Can Karadağ, Gölcük Kızılay Şube Başkan yardımcısı Hikmet Özduman, Flebotomistler ve Kızılay gençlik üyelerinden oluşan ekip ile Gölcük NecatiÇelik Devlet Hastanesi’nde idi. Sabah saat 09.00’ da başlayan faaliyet hastane personeli ve vatandaşlarımızın katılımlarıyla 17:00’ a kadar hastane otoparkına gelen Kan Bağış aracında devam etti.

Etkinlikte tüm bağış yapan bağışçıların vatandaşlık görevlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıkları gözlemlendi.

Hastane Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan kök Hücre ve kan bağışı ile ilgi "Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin de sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Tüm kök hücre ve kan bağışında bulunan bağışçılara Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Yönetimi olarak teşekkür ederiz ," dedi.