T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI < T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

GÖLCÜK NECATİ ÇELİK GEBE OKULU 5. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

Güncelleme Tarihi: 23/05/2019

GÖLCÜK NECATİ ÇELİK GEBE OKULU 5. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde 2019 yılının 5. dönem “Gebe Okulu” mezunlarını verdi. Gebe Eğitim Okulu ile tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak, anne ve baba adaylarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi ve beceri kazandırılmış olarak mezun oldular. Bu eğitimler doğumun doğal ve sağlıklı bir eylem olduğunu, gebelerin bedenlerine, bebeklerine güvenerek, doğum anının heyecanını, doyumunu ve bebeğine kavuşma anının mutluluk verici duygusunu yaşamasını sağlamaktadır.

Eğitimi tamamlayan gebeler okul tamamlama belgelerini hastane Sağlık Bakım hizmetleri Müdürü ve gebe okulu eğitimcilerinin elinden törenle teslim aldılar. Törende Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hediye Yurttaş; “Amacımız bilinçli bir gebelik süreci ve kendine güvenen anne adayları yetiştirmektir”, dedi.

Gebe eğitim okuluna katılan anne adayları, eğitimden duydukları memnuniyeti ifade ederek emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.