Doğum Hizmetleri İstatistiklerimiz


        Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi olarak’’ Anne Dostu Hastane’’ olma yolundaki çalışmalarımız devam etmektedir. Amacımız; anne adaylarının güvenli, kaliteli, yüksek tıbbi standartlarda ve uygun bir ortamda doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamaktır. 

Doğumhane ünitemizde doğum odalarımız mahremiyet esas alınarak, konfor ve estetik görünüm gözetilerek tıbbi gereklere tamamen uygun, anne adaylarının istekleri ön planda tutularak en etkili sağlık hizmeti verecek şekilde tek kişilik odalar şeklinde düzenlenmiştir. Gebe Bilgilendirme Sınıflarımızda gebelerimizin doğum öncesi, doğum esnasında ve doğum sonrası dönemlere ilişkin bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Anne adaylarına gebelik, normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemesi konusunda bilgi ve beceri kazandırmayı, anne adaylarının normal doğum eylemine aktif olarak katılmalarını hedefliyoruz. Ayrıca anne adaylarını tıbbi yardım alırken bilinçlendirmek, psikolojik destek sağlamak çalışanlarımızın amaçlarının en başında gelmektedir.

Hastanemiz bünyesindeki Gebe Bilgilendirme Sınıfımızda gebelerimize tıbbi bilgisi kadar iletişimi de güçlü, deneyimli ve eğitimli sağlık personeli tarafından eğitimler verilmektedir. Annelerimizin bebekleriyle ten tene teması sağlanmakta ve ilk bir saat içinde anne sütü verilmektedir.Gebe bilgilendirme sınıfımızda verilen eğitimlerle normal doğum özendirilmekte ve normal doğumun tercih edilmesi ile sezeryan oranlarımız düşmektedir.

 

© Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi 2017