Gölcük’Te Çocuklar Akülü Araba İle Ameliyata Gidecek


Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Cerrahi Kliniğinde çocukların ameliyata korkmadan gitmesini sağlamak için, hastaneye bir adet akülü araba temin edilerek hizmete sunuldu.

Ameliyatların çocuklar üzerinde oluşturduğu psikolojik baskıyı kırmak üzere harekete geçen Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi farklı bir projeye imza attı. Çocuklar yeni uygulamayla ameliyathaneye yeni alınan akülü arabaları sürerek gidiyor.

Yapılan uygulamayı çocuklar üzerindeki psikolojik baskıyı azaltması açısından isabetli bulan hasta yakınları, "Çocuklarımız korku içinde ameliyathaneye gitmek yerine artık gülerek oyun oynayarak gidiyorlar. Hemşire ablaları da çocuklarımıza araçlarını kullanmakta rehberlik ederek ameliyathaneye kadar eşlik ediyorlar. Bu durumdan bizler de mutlu oluyoruz, çocuklarımız da" diyerek hastane yönetimine teşekkür etti.

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Yüksel Pehlevan, "Amacımız Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmeti verdiğimiz her yaş grubundan hastalarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti vermek”, dedi.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi 2018