Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun Bayram Tebrik Mesajı


SAYIN BAKANIMIZIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 

Bayram Yakınlıktır

Kurban Bayramına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Millet olarak birbirimizi yeniden kucaklıyor, bütünleşiyoruz. Öncelikle milletimizin, gönül coğrafyalarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramın yeryüzüne ve bütün insanlığa; barış ve adalet getirmesini diliyorum.

Kurban Bayramı; biz Müslümanlar için bir ibadet olduğu kadar, bütün insanlığı huzur ve esenlik iklimine çağıran evrensel bir mesaj... Bu mesajın özü; sevgi ve paylaşmak. Sevgiyle paylaşmak... Bu mesaj; tüm insanlığın yaralarını tedavi edecek güçlü bir merhem, bir reçete... Bu reçeteye hepimizin ihtiyacı var.

Çok şükür; her bayram olduğu gibi bu bayram da ülkemizin dört bir yanına neşe ve sevinç yayılacak. Milletimizin her bir ferdi üstüne düşeni eda edecek. Milletimiz; baba ocağını şenlendirmek için yola çıkacak. Milyonlarca vatandaşımız yer değiştirecek.

Her yıl yaşanan kazaların, elim olayların yaşanmaması için, bütün vatandaşlarımızdan azami dikkat rica ediyorum. Hızdan uzak durun. Uykusuz ve yorgun yola çıkmayın. Mümkünse gidiş ve dönüşleri son güne bırakmayın.

Acemi kasap vakaları bayramı maalesef zehir ediyor, hayati riskler oluşturuyor. Ehil olmayanların kurban kesmelerine lütfen müsaade etmeyin. Kurbanlarımızın kesimini hijyenik ortamlarda uzmanlara yaptırın. Parklarda, yol kenarlarında, kamuya açık alanlarda; bize, ülkemize, medeniyetimize yakışmayan görüntülerin oluşmasına izin vermeyelim. Kurbanlarımızın veteriner kontrolünden geçtiğinden, sağlıklı olduğundan emin olalım. Resmi kurumların denetiminde olan ve belediyelerimizin sağladığı kurban kesim yerlerini tercih edelim. Kurban atıklarını, toprağa gömmeyi ihmal etmeyelim.

 

Kurban Bayramı; aynı zamanda bol etli sofralar demek. Etleri dinlendirmeden tüketmemeye dikkat edelim. Aşırı yağlı et tüketmekten, ete yüklenmekten lütfen kaçınalım.

Sağlık Bakanlığı, milletimizin huzur ve esenlik içinde bir bayram geçirmesi için hazır. İnşallah gerek olmak olmaz ama doktorlarımız, acil servislerimiz, sağlık çalışanlarımız bayram boyunca görevinin başında olacak.

Tüm sağlık çalışanlarımızın, aziz milletimizin bayramını kutluyor,

Bayramın tüm insanlığa barış ve adalet; sağlık ve afiyet getirmesini diliyorum.

 

Bayram kalplerimizi yakınlaştırsın.

Kurban Bayramımız mübarek olsun.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi 2018