Gölcük Devlet’Te Yangın Ve Deprem Tatbikatı Yapıldı


Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde “Deprem, Yangın ve Tahliye” tatbikatı yapıldı.
Muhtemel bir yangın ve deprem durumunda hastane binasının nasıl tahliye edileceği ve yaralıların nasıl kurtarılacağı senaryosu üzerine kurulan tatbikat başarıyla gerçekleştirildi.
Hastane bahçesinde gerçekleştirilen yangın, tahliye ve ilk yardım tahliye ve ilk yardım tatbikatına Kocaeli Büyükşehir Belediye İtfaiye ekibi de destek verdi. Tatbikata sağlık çalışanları ve güvenlik görevlileri katıldı. Tatbikat senaryosu gereği hastane binasından çıkan yangın sırasında bina katlarında mahsur kalan hastalar kurtarılarak yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahale edildi. Yangından kurtarılan hastalar sedyelerle toplanma alanına taşındı. Burada doktorlar tarafından muayeneleri yapıldı.
Tatbikatların muhtemel olumsuzluklarda can kaybının önüne geçmek için bir fırsat olduğunu belirten Hastane Yöneticisi Op. Dr. Yüksel Pehlevan, tatbikatının deprem, afet ve acil durum gibi zor durumlara hazırlıklı olabilmek ve bilinçli hareket etmek amacıyla yapıldığını söyledi. En önemli hazırlığın bilinçli bir toplum oluşturulması olduğuna dikkat çeken Pehlevan, “Afet ve acil durumlara nasıl hazır olacağımızı, afet olduğu andan itibaren başımıza neler geleceğini, nasıl davranacağımızı bilirsek, afet risklerini, can ve mal kayıpları ile afetin ekonomik kayıplarını en aza indirmiş oluruz" diye konuştu.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi 2017