Emzirme Haftası Etkinliği Yoğun İlgi Gördü


Anne sütünün teşviki ve bebek dostu hastaneler programı kapsamında “Bebek Dostu ve Anne Dostu Hastane” unvanına sahip olan Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası olması nedeniyle, anne sütünü önemine dikkat çekmek için “Emzirme Günü” etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Yüksel Pehlevan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayşe Ustaoğlu, müdür yardımcıları, çalışan personeller, anne ve anne adayları katılım sağladı.

İlk 6 ay mutlaka anne sütü

Hastane Yöneticisi Op. Dr. Yüksel Pehlevan, “Anne sütü psikolojik, ekonomik, steril ve pratiktir. Anne sütü bebeğin ihtiyacı olan bütün besin ve vitaminleri içermektedir. Şuana kadar anne sütüne yakın içerikli bir gıda üretilmiş değildir. Dolayısıyla ilk 6 ayı mutlaka olmak şartıyla 2 yaşına kadar  anne sütü diyoruz” diye konuştu.

Anne adayları ve annelerin bebekleri ile birlikte katıldığı etkinlikte Emzirme Danışmanları tarafından Anne sütünün önemi ve faydaları, Anne sütü saklama koşulları, Emzirmede çıkabilecek sorunlar ve baş etme yöntemleri, uygulamalı emzirme teknikleri konularında katılımcılara bilgiler aktarıldı. Anne ve anne adayları anne sütü ve emzirmeye dair tüm konularda merak ettikleri soruların cevaplarını aldı.

Hastane Yönetimine memnuniyetlerini dile getiren katılımcılar etkinlikten son derece memnun olduklarını belirttiler.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi 2017